Tegnap az átlagos látógatószám dupláját sikerült produkálnom. A statgép által regisztrált leggyakoribb keresőkifejezések a "cigánybűnözés" "cigányok ellen" és más ehhez hasonlók voltak. Azt hiszem, csalódtak, és megjegyzés nélkül továbbálltak, amikor belenéztek még "Veszprém előtti" Cigánybűnözés - a szólásszabadság korlátai c. bejegyzésembe. Amelynek minden szavát fenntartom továbbra is; ezért nem írtam új bejegyzést. Önvédelemből már leszoktam arról is, hogy szélsőjobboldali - vagy egyszerűen csak ostoba - újságokat, újság- vagy blogírókat olvassak. Olvasom viszont - nagy érdeklődéssel - pl. a Kurvannyát, drc blogját, ahol valahogy normálisak a hozzászólók (na meg persze a tulaj is!), még azok is, akikkel nem értek egyet.
Most csak azért ragadtam számítógépet, hogy felhívjam a figyelmet arra, amit néha elfelejtünk: ebben az országban azért vannak normális emberek is. Illusztációként egy (egyoldalú) sajtószemle:
Veszprém (fideszes) polgármestere azt mondta: nem számít, milyen kisebbséghez tartoznak a véres bűntett elkövetői, mert a bűnösök is elsősorban magyarok. A demonstrálók kifütyülték. Interjú Debreczenyi Jánossal
A politika kivonult a cigányügyből, a roma elit túlságosan gyenge, a rendőrség agonizál, a miskolci botrány a szélsőjobb látványos győzelmét hozta - mondja Kállai Ernő kisebbségi ombudsman.
"Alapvető elvárás, hogy a rendőrség - származástól független - kapja el a bűnözőket, de a kiváltó okokat a politikának kell megszüntetnie. A politika azonban kivonult a cigányügyből. Eddig legalább látszatintézkedésekkel próbálták normális élethez segíteni azt a népcsoportot, amit a rendszerváltozás után magára hagytak. Ha nem engedik el a kezét annak a roma generációnak, amelyik a hetvenes évek fellendülésének köszönhetően valamilyen fokig belépett a munkaerő-piacra, ma nem itt tartunk. Mindegy, ez már a múlt. A jelen viszont az, hogy a romáknak a saját hajuknál fogva kellene kirángatni magukat a mocsárból. Ehhez egy ütőképes cigány értelmiségi elitre lenne szükség, ami nincs. Nehezen leküzdhető gátja a romák felemelkedésének, hogy nincsenek olyan karizmatikus cigány személyiségek, akik képesek az erős érdekérvényesítésre. Pártok mellé szegődött roma politikusok, persze, vannak, és ez nagyon is jó. A rossz az, hogy nincsenek mások. Az országban közben egyre nagyobb egyetértés kezd kialakulni arról, hogy a "cigányok érdemtelenül mindent megkaptak, de nem tudtak élni a lehetőséggel". Interjú Kállai Ernővel
„A megrendülés első mondata az 'ilyen még nem volt'. Hogy átléptünk egy határt. Pedig volt már ilyen. Régen túl vagyunk sok határon - igaz, megszokhatatlanul." Nagy N. Péter kommentárja a hétfői Népszabadságban, (ahol eredetileg az Álláspont rovatban jelent meg, a lap online archívuma azonban már - egyéni - Véleményként tartja nyilván.
Utolsó kommentek