"Minden ember különböző személyiségmagvakat hord magában, mintha különféle lehetséges emberek föl nem fakadt rügyei lennének. Az ember életében csak az fejlődik ki, amelyikből domináns, valódi személyiség lesz. De a többi is tovább él benne, csak éretlenül, ki nem teljesedve, alig hagyva nyomot, mégis igen konkrét módon. Ha olyan körülmények adódnak, amikor valamilyen oknál fogva elgyöngül a domináns személyiség, akkor a többiek jutnak szóhoz. Innen ered az őrület, a téboly érzése, a széthullás. Innen ered a szerelem is, mert megesik néha, hogy meglepő hasonlóságot fedezünk fel magunkban olyan emberekkel, akikkel véletlenül találkoztunk életünk folyamán, mert rokon magvakat hordozunk magunkban. Ha egymásra találnak az ilyen emberek, és saját csillagpályájukra vonzzák a másikat - azt hívjuk szerelemnek."
Fura könyv a 2019-ben irodalmi Nobel-díjjal kitüntetett lengyel írónő (és pszichológus) első regénye: misztikum, filozófia és történelem fonódik össze egy 17. századi díszletek közt lassan kibomló történetben. Egy fura társaság - többek közt egy márki, egy kurtizán, egy néma lovászfiú - kel útra, hogy megtalálja az Őskönyvet, az Isten által adott Könyvek Könyvét.
"Az Őskönyv jelkép - azt jelképezi, hogyan próbáták az emberek megtalálni az Abszolút Igazságot... Mert az emberekben él a sejtelem, hogy minden, ami történik velük, kozmikus vagy isteni dimenziót ölt."
Utolsó kommentek